Фильтр по событиям:

Будь в курсе всех
развлечений столицы!

В полоні кастаньєт, або Складнощі перекладу з іспанської

«Іспанські ритми української історії» - цена, вход, адрес, афиша, отзывы
Событие не актуально

Бульвар Тараса Шевченко 5-7/29, отель Премьер палас

Показать на карте

Вам знакомые трудности перевода с испанского? Украинские историки второй половины 19 века никаких трудностей не испытывали. Из-за запрета изучать собственную историю они обращались к испанской, восхищаясь научными исследованиями испанских коллег. Каталонию историки называли испанской Украиной.

Вам знайомі труднощі перекладу з іспанської? На подив, українські історики другої половини 19 століття жодних труднощів не відчували. Навпаки, через заборону вивчати власну історію вони звертаються до історії Іспанії, захоплено перекладаючи наукові розвідки іспанських колег, а Каталонію називають іспанською Україною. З того часу шалений гуркіт козацьких литавр відбивається в київських підворіттях, як кастаньєти. Долаючи київські урвища та пагорби, ми змінюємо ритм нашої ходи - складний рельєф спонукає починати рух десь «поза тактом». Так і починається будь-який танець в стилі фламенко з його синкопами, де сильна доля раптом стає слабкою, а іспанська історія раптом стає українською, а в журливих кобзарських піснях відбивається мелос кантанте, що не залишає жодних сумнівів до подібності наших доль. Тож, ходімо, мої любі хітанос, «пестити підборами» київські вулиці в протиритмах іспанської та української історії, що займаються полум’ям іспанської спідниці, - як іспанське романсеро М.І. Костомарова; - як Україна під патронатом Оттоманської порти; - як українська письменниця-емігрантка, яку, зрікшись престолу, навідує король Іспанії Альфонсо ХІІІ; - як українські іспаністи, що прискорюють прийняття Ємського указу 1876 року; - як посол в Іспанії, що майже стає гетьманом; - як шаленство іспанської графині, що одягає вишиванку на кринолін. Та, якщо на то буде ваша ласка, ми будемо акомпанувати на справжніх кастаньєтах! Ми пройдемо найартистичнішими вулицями міста, побачимо будинок, де мешкав Іван Нечуй-Левицький, колегію Павла Галагана, художню школу Миколи Мурашка та будинок, де народжувалася (не без іспанського впливу) епатажна українська мода! А ми обіцяємо тримати запальний ритм фламенко!

Гид: Міла Кононова

Я інженер-теплоенергетик за фахом, «фізик» в сенсі «не лірик» - за світосприйняттям, але не коли йдеться про Київ!

П’ять поколінь моєї родини жили в Києві і він просто «тече» в моїй крові. А скільки київських легенд стали окрасою мого дитинства… Захоплення містом все життя шукало виходу і ось можливість - Майстерня для екскурсоводів, яку пропонує Интересный Киев, а я - вдячний і захоплений підмайстерок цієї Майстерні! А оскільки Київ – це моє найпалкіше захоплення, я взяла до рук кастаньєти. Повірте, що саме так доречно мандрувати Києвом, адже назва «кастаньєти» з іспанської перекладається як «невеличкі каштани»…

Место проведения

yandex_map

Бульвар Тараса Шевченко 5-7/29, отель Премьер палас

Отзывы (0)

Поделитесь с нами вашии мнением о событии или мероприятии